Psychoterapia w Łodzi

Prowadzimy psychoterapię w nurcie integracyjnym co oznacza, że w swojej pracy łączymy zdobycze innych podejść. Proces nigdy nie przebiega identycznie, a praca zależy od potrzeb klienta i doświadczanych przez niego trudności. Często trafiają do Nas osoby, które nie są zadowolone ze swojego życia, nie rozumiejąc co poszło nie tak. Inną grupą są osoby, które konkretnie deklarują swoje problemy, którymi m.in. mogą być:

  • trudności w relacjach z innymi
  • praca
  • choroba
  • kryzys
  • trauma
  • doświadczanie przemocy
  • trudności w przeżywaniu, regulowaniu czy wyrażaniu emocji
  • nieadaptacyjne schematy prowadzące do cierpienia

Jak u nas przebiega psychoterapia?

W pracy terapeutycznej skupiamy się na tym by świadomie doświadczać rzeczywistości, siebie, własnych emocji. Ważny jest dla Nas autentyczny, pełen empatii i akceptacji kontakt z drugim człowiekiem. Własna praktyka utwierdza Nas w tym, że stworzenie bezpiecznych warunków sprzyja dzieleniu się, przeżywaniu oraz szukaniu rozwiązań. Widzimy też, że gdzieś w środku każdy wie czego dla siebie potrzebuje, tylko ważne jest by mieć kogoś kto będzie towarzyszył i wspierał w docieraniu do siebie podczas psychoterapii.

Bardzo wiele osób nie wie co robić, uważa że to co się dzieje ich przerasta. Powodem może więc być stres, wpływ innych osób, mogą to być również doświadczenia z dzieciństwa. W ramach psychoterapii oferujemy pomoc i wsparcie w przeżywaniu kolejnych dni, ustalaniu realnych celów życiowych i odszukiwaniu nowych zasobów i sił. Wspólnie przyjrzymy się Państwa doświadczeniom, problemom i oczekiwaniom.

Pomożemy w podjęciu ważnych decyzji, które będą Państwa decyzjami podjętymi w bezpiecznych i realistycznych warunkach. Jesteśmy psychopedagogami i psychoterapeutami, wiemy do czego prowadzi tłumienie uczuć, brak wsparcia, brak umiejętności radzenia sobie z trudnymi uczuciami. Pomagamy osobom, które jeszcze nie wybrały destruktywnych metod radzenia sobie ze stresem, poczuciem zaniżonej wartości lub destruktywnym wpływem innych osób, których następstwem jest depresja lub uzależnienie od leków czy alkoholu. Prowadzimy porady online.

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne i późniejszą psychoterapię do naszej siedziby w Łodzi przy ul. Trębackiej 38.

Psychoterapia w Łodzi