leczenie uzależnień, TERAPIA DDA, PSYCHOTERAPIA

OFERTA TERAPII

PATROMED

Jesteśmy do państwa dyspozycji od 08.00 do 20.00 każdego dnia.

Conception of addiction. Upset young man drinker alcoholic is indoors
Alkoholizm

Jak prawidłowo rozpoznać alkoholizm?

Alkoholizm jest chorobą, która w medycynie jest określana jako zespół uzależnienia na skutek używania alkoholu (F10.2 według ICD 10). Nie każdy kto używa alkoholu jest od niego uzależniony. Jak zatem rozpoznać nałóg i jak ważne jest rozpoznanie alkoholizmu? Na to pytanie odpowiada Paweł Walendziak. Wieloletni terapeuta doświadczony w leczeniu alkoholizmu.

Współuzależnienie

Czym jest i jak z tym radzić?

Statystyki podają, że około 4% społeczeństwa w Polsce może być uzależniona. A co z tymi, którzy z nimi żyją, pracują i mieszkają. Czy osoba czynnie pijąca ma wpływ na swoje otoczenie? Oczywiście, że ma i jest to wpływ destrukcyjny we wszystkich sferach życia. Problem współuzależnienia występuje wtedy, kiedy ktoś z najbliższego otoczenia alkoholika zaczyna przejmować konsekwencje jego picia.

DDA. Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Co to jest DDA?

DDA czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików lub DDD, czy Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. Jest to syndrom stwierdzany u osób, które w dzieciństwie były poddawane długotrwałym czynnikom destrukcyjnym. Wiążą się one z relacją z uzależnionym rodzicem, bądź rodzicami, którzy nie wypełniali swoich ról w sposób prawidłowy. Dla takich osób oferujemy terapię DDA w Łodzi.

Psychoterapia

Prowadzimy psychoterapię w nurcie integracyjnym co oznacza, że w swojej pracy łączymy zdobycze innych podejść. Proces nigdy nie przebiega identycznie, a praca zależy od potrzeb klienta i doświadczanych przez niego trudności. Często trafiają do Nas osoby, które nie są zadowolone ze swojego życia, nie rozumiejąc co poszło nie tak.

Inne uzależnienia

Istota każdego uzależnienia jest taka sama i nie ważne jest czy jesteś uzależniony od leków, narkotyków, komputera, zakupów czy hazardu. Często te uzależnienia się łączą lub wymieniają. Osoba uzależniona nie może przestać zażywać psychoaktywnych substancji, czy powstrzymać się od grania mimo ponoszonych, powtarzających się strat. 

Zarezerwuj wizyte