terapia, leczenie uzależnień

NASZ ZESPÓŁ

PATROMED

Psychoterapeuci, certyfikowani terapeuci uzależnień, naukowcy i pedagodzy.

Paweł Walendziak

Specjalista terapii uzależnień

Jestem certyfikowanym terapeutą uzależnień i współuzależnienia (certyfikat numer 1948). Prowadzę Klinikę Leczenia Uzależnień i Psychoterapii Patromed w Łodzi. Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Warszawie prowadzoną przez Instytut Psychologii Zdrowia kierowany przez profesora Jerzego Melibrudę.

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe nabyte w Miejskim Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi, gdzie pracowałem jako psychoterapeuta uzależnień na oddziałach leczenia uzależnień, oraz w poradni leczenia uzależnień.

Ukończyłem wszystkie trzy etapy procesu certyfikacji związanych z nabywaniem uprawnień specjalisty terapii uzależnień zakończone nadaniem certyfikatu specjalisty terapii uzależnień. Posiadam tytuł magistra pedagogiki ze specjalizacją psychopedagogika w kierunku pracy z osobami dorosłymi czyli andragogika.

Kinga Bartczak

specjalista terapii uzależnień

Jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień i współuzależnienia (certyfikat numer 945). Od kilku lat współpracuję z prowadzoną przez Pawła Walendziaka Kliniką Leczenia Uzależnień i Psychoterapii Patromed.

Pomagam głównie osobom współuzależnionym oraz Dorosłym Dzieciom Alkoholików. Pracuję także z osobami potrzebującymi pomocy w zakresie uzależnień, zarówno od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych jak i destrukcyjnych zachowań nałogowych takich jak hazard, seksoholizm, uzależnienie od internetu czy zakupoholizm.

Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Warszawie prowadzone przez Instytut Psychologii Zdrowia kierowany przez profesora Jerzego Melibrudę. Od ponad jedenastu lat pracuję w Miejskim Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi, gdzie jako psychoterapeuta uzależnień prowadzę zajęcia w grupach terapeutycznych oraz terapię pogłębioną i indywidualną w zakresie leczenia uzależnień, współuzależnienia i DDA.

Mam wieloletnią praktykę w pracy na oddziałach leczenia uzależnień, oraz w poradni leczenia uzależnień. Pracowałam również na Oddziale Detoksykacji gdzie motywowałam pacjentów do leczenia i wprowadzania konstruktywnych zmian w ich życie. Ukończyłem wszystkie trzy etapy procesu certyfikacji związanych z nabywaniem uprawnień specjalisty terapii uzależnień zakończone nadaniem certyfikatu specjalisty terapii uzależnień.

Korzystam z superwizji, która pozwala mi rozwijać siebie i wgląd w potrzeby pacjentów. Posiadam tytuł magistra pedagogiki ze specjalizacją psychopedagogika w kierunku pracy z osobami dorosłymi czyli andragogika

.

Przemysław Kręgowski

Specjalista psychoterapii uzależnień

Jestem Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapi Uzależnień. Szkolenie ukończyłem w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem między innymi w Zachodniopomorskim Oddziale Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”, w Stowarzyszeniu Monar – Ośrodku Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi przy ul. Tuszyńskiej 106, w Ośrodku Terapii Uzależnień „Nefo”, w Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu „Patronka” w Szczecinku, oraz w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Szczecinku.

Jestem odpowiedzialny za prowadzenie terapii w kontakcie indywidualnym jak i grupowym, opracowywanie diagnozy problemowej, indywidualnych planów terapii, oraz prowadzenie zajęć i warsztatów psychoedukacyjnych w obszarze uzależnień. Działania konsultuję na bieżąco z zespołem merytorycznym, oraz swoje doświadczenie poddaje superwizji, co wpływa na uważność i doskonalenie warsztatu mojej pracy. Ukończyłem magisterskie studia pedagogiczne. Moją pracę traktuję jako pasję, a każdy człowiek zasługuje na szansę.

Bliska mi idea brzmi „nigdy nie ma ludzi na zawsze straconych”. Każdy ma prawo błądzić, jak i każdy człowiek zawsze może wstąpić na właściwą drogę – póki żyje. Kieruje się uczciwością, zaangażowaniem, kreatywnością, życzliwością i oddaniem…. Po terapii własnej, odkryłem w sobie chęć niesienia pomocy innym. Uważam, że najważniejszą wartością w życiu jest drugi człowiek i szacunek do niego. Chcę towarzyszyć każdemu, kto potrzebuje pomocy, wsparcia, akceptacji, czy zrozumienia. Więc albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.

Paweł Ofman

Psychoterapeuta uzależnień i współuzależnień

Jestem psychoterapeutą uzależnień i współuzależnienia. Swoją edukację jako psychoterapeuta uzależnień ukończyłem w Szkołe Psychoterapii Vis Salutis w Łodzi. Obecnie kończe Studia Psychologiczne, specjalizacja Psychologia Kliniczna i Osobowości na WSBU-NLU Nowy Sącz. Staż kliniczny w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, Oddział Leczenia Uzależnień. Od 2023 mam przyjemność pracować w ośrodku leczenia uzależnień i klinice Patromed w Łodzi.

Współpraca z ludźmi nauczyła mnie jednego, że do każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, gdyż pozwala to w pełni pracować nad konkretnie sprecyzowanym problemem klienta. Praca z drugim człowiekiem daje mi ogromną radość oraz satysfakcje jest także motorem napędzającym mój rozwój osobisty. Dzięki pomocy otrzymanej na własnej terapii udało mi się stanąć na nogi, moje doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi stały się moimi mocnymi zasobami w pracy z klientem. Są one szczególnie pomocne w budowaniu relacji terapeutycznej opartej o więź emocjonalną oraz wzajemne zrozumienie. Kiedyś ja otrzymałem pomoc więc teraz Ja pomagam innym.

Pracuję w nurcie integracyjnym ponieważ uważam że „nie ma dwóch takich samych przypadków bo nie ma dwóch takich samych osób”. Na czym polega terapia integracyjna? Główną ideą terapii integracyjnej jest ogromna swoboda – doboru nurtów, metod, technik i sposobów terapii, a także jej częstotliwości, czasu czy liczby sesji. To wszystko pozwala na bardzo indywidualne podejście do problemu pacjenta. Doskonale wiem że, zmaganie się z problemami w samotności prowadzi do poczucia bezsilności i wyczerpania psychicznego. Specjalizuje się w pracy z osobami zmagającymi się z problemem używania substancji psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Prowadzę sesje stacjonarne w gabinecie oraz online. Podczas spotkań stawiam na otwartość oraz zapewniam atmosferę zrozumienia i dyskrecji z mojej strony.

Zarezerwuj wizyte